عوامل تاثیر گذار در انتخاب سنگ ساختمانی

عوامل تاثیر گذار در انتخاب سنگ ساختمانی

یکی از دلایل پیچیده شدن انتخاب سنگ ساختمانی مناسب برای نمای ساختمان ، می‌توان به تنوعی سنگ‌های ساختمانی اشاره داشت که در ایران وجود دارد . برای نمونه برای بازه رنگی کرم شما با گزینه هایی چون تراورتن بی موج حاجی آباد ، تراورتن تکاب ، تراورتن طرق و ... مواجه می‌باشید. برای سایر رنگها نیز این تنوع وجود دارد.

انتخاب سنگ ساختمانی مناسب با در نظر گرفتن شرایط فنی به ما کمک می‌کند تا دوام مناسب در دراز مدت برای بنا تضمین شده بدانیم. به دلیل نبود اطلاعات در بخش سنگ‌های ساختمانی بین مصرف کننده گان در این نگاره سعی شده تا اطلاعات و مشخص‌های کاربردی جه انتخاب سنگ مناسب ارائه گردد.

جالب توجه این است که در این دوره از زمانی صاحبان صنایع کاشی و سرامیک در تلاش هستند تا طرح‌های دارای تفاوت در رنگ و طرح نزدیک به سنگ در بازار ارائه دهند اما مصرف کنندگان این مرز و بوم تمایل به محصولی دارند که مانند کاشی و سرامیک یک دست و عاری از تنوع و رنگ باشد.

انتخاب سنگ کار دشواری است.

خریدار‌های سنگ ساختمانی معمولا با مشکل انتخاب سنگ روبرو هستند و در اغلب موارد انتخاب خود را بر اساس شنیده‌های خود و دیگران عیار‌های غلط انجام می‌دهند. در صورتی که یک انتخاب درست می‌تواند ماندگاری، زیبایی و دوام ساختمان را افزایش داده و هزینه‌های تعمیرات و باز سازی در آینده را تا حداقل ممکن کاهش داد.اولین نکته که در خرید سنگ‌های ساختمانی باید به آن توجه کرد این است که سنگ یک ماده طبیعی است که از دل زمین استخراج می‌شود. پس نباید از سنگ این توقع را داشته باشیم که مانند: نئوپان، سرامیک، موزایک و به طور کلی منسوجات حاصل از کار دست و تکنولوژی بشری که یک دست و بدون تغییر بافت و رنگ هستند مواجه شویم.

سنگ ارمغان زیبایی نهفته در دل طبیعت است پس کسی که سنگ را به عنوان یک محصول طبیعی انتخاب می‌کند باید بازی تغییر و تفاوت رنگ را نیز بپذیرد.

ارسال نظر
تماس بگیرید