سنگ ساختمانی در معماری مدرن

سنگ ساختمانی در معماری مدرن

دوام و استحکام بالای سنگ طبیعی، باعث شده تا در آب و هوای مختلف قابل اعتماد بوده و استحکام فشاری آن بتواند وزن‌های بسیار زیاد را تحمل کند و به صورت عادی مانند یک عایق گرمایی برای ساختمان‌های دوست دار محیط زیست عمل می‌کند، سنگ طبیعی هنگامی که دمای محیط بالا می‌رود خنک می‌ماند و همچنین می‌تواند گرما را در خود ذخیره و به مرور باز نشر کند. حال با این مقدمه فیلمی از دکوراسیون‌های داخلی طراحی شده با سنگ را مشاهده خواهیم کرد و در ادامه به بررسی وتحلیل  هفت ایده الهام بخش در استفاده از سنگ طبیعی می‌پردازیم.
با گذشت زمان از ارزش‌های سنگ طبیعی کاسته نشده بلکه جایگاه عناصر طبیعی روز به روز در زندگی بشر پررنگ‌تر شده است. بشر پس از سرخوردگی از زندگی بی روح صنعتی بیش از هر زمان دیگر پی به ارزش منابع طبیعی برده و تلاش می‌کند با استفاده از مصالحی مانند سنگ طبیعی روح زندگی و حیات را به زندگی خود منتقل کند. طرح و نقوش غیر قابل پیش بینی موجود بر روی سنگ طبیعی حتی اگر شده برای لحظاتی کوتاه ذهن ساکنین را از زندگی تکراری و یکسان صنعتی دور می‌کند.تولید کنندگان سنگ مصنوعی با به کارگیری تکنولوژی‌های جدید تلاش بر تولید محصولاتی با بیشترین شباهت به سنگ طبیعی دارند ولی هر گز روح موجود در سنگ طبیعی را نمیتوان با تکنولوژی خلق نمود. در مطلب پیش رو به بررسی هفت ایده اجرا شده توسط برترین طراحان جهان که هریک می‌تواند الهام دهنده طرحی مناسب با نقشه خانه شما باشد می‌پردازیم نقطه مشترک این طرح‌ها به کارگیری از سنگ طبیعی به بهترین شکل ممکن می‌باشد.

 1. مهندس پدرام تهرانی

  سه شنبه ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۶

  با تشکر از آقای علی عرب پور مدیریت صنایع سنگ الماس برای تولید با کیفیت سنگ تراورتن حاجی آباد در شهرک صنعتی رضوانشهر استان اصفهان که بنده برای تمام پروژه‌های خود که نمای کرم دارد از محصولات ایشان استفاده می‌کنم.

  خانم موسوی

  سه شنبه ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۶

  شرکت ما در سال 95 و 96 تمامی سنگ تراورتن مورد نیاز برای نمای بیرون را پروژه‌ها را از این تولیدی فراهم و نهایت رضایت را داریم.

  مهندس حیدری

  سه شنبه ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۶

  اینجانب یکی از مشتریان صنایع سنگ الماس از استان تبریز می‌باشم و تا این لحظه از کیفیت تولیدات این مجموعه رضایت کامل دارم.

ارسال نظر
تماس بگیرید